DeWalt DCB104 Battery 4 Inputs 10.8/12V/18V/54/8Ah
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
Four-port fast charger that simultaneously charges 12V max*, 20V max* and FLEXVOLT 20V/60V max* batteries. This fast charger quickly charges a 4.0Ah 20V max * battery in 40 minutes and a 6.0Ah 20V max * battery in 60 minutes. Technical data: Charges all ports simultaneously. Charging of batteries 12 V max*, 20 V max* and FLEXVOLT 20 V/60 V max* 8A output per port (simultaneously) Charge (4) DCB204 battery in 40 minutes. Charge (4) DCB606 battery in 60 minutes. Through Hole Wall Brackets Tag ToolConnect Side brackets for mounting on ToughSystem rails. ToughSystem Compatible Batteries not included.